بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی استان لرستان افتتاح شد
08/03/1399
بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی استان لرستان با حضور جناب آقای مهندس طرزطلب افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق شهید مفتح در تاریخ 8 خرداد ماه سال جاری، واحد اول و دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به عنوان بزرگترین نیروگاه استان لرستان با حضور جناب آقای فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، جمعی از مسئولان استان، مدیر عامل محترم شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و مدیر عامل محترم شرکت تولید نیروی برق شهید مفتح افتتاح شد.

در این مراسم جناب آقای علی آبادی مدیر عامل محترم شرکت مپنا ضمن تشکر و قدردانی از همه ارگان­ها برای ساخت فاز اول این نیروگاه، ابراز امیدواری نمودند که فاز دوم این نیروگاه نیز با موفقیت در آینده افتتاح خواهد شد. 

همچنین مدیرعامل محترم هلدینگ برق و انرژی صبا اظهار داشتند که فاز اول این نیروگاه شامل دو واحد گازی است که هر کدام ظرفیتی معادل 162 مگاوات دارند و با بهره برداری از این واحدها، 324 مگاوات به توان تولید برق کشور افزوده خواهد شد .

در این مراسم رئیس بنیاد مستضعفان نیز ضمن ابراز خرسندی از ساخت این نیروگاه در منطقه لرستان، اظهار داشتند که تا کنون حدود 310 میلیون یورو روی این پروژه سرمایه گذاری شده است و این سرمایه گذاری ادامه خواهد داشت. ایشان همچنین بر بومی گزینی کارکنان این نیروگاه تاکید نمودند.

در ادامه جناب آقای طرز طلب مدیر عامل محترم شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تمام عوامل ساخت این نیروگاه، از زحمات استاندار محترم به خاطر تامین گاز مورد نیاز نیروگاه تشکر نموده و خواهان ادامه همکاری ایشان در خصوص تامین آب نیروگاه شدند.


مشاهده گزارش تصویری خبر