نماینده شرکت تولید نیروی برق حرارتی در استان لرستان بخش گاز نیروگاه خرم آباد را با دستور وزیر نیرو افتتاح کرد
13/12/1398
بخش گاز نیروگاه خرم آباد به ظرفیت ۳۲۴ مگاوات صبح امروز با حضور مقامات محلی به صورت ویدیو کنفرانس توسط وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
http://mofateh.tpph.ir/Lists/akhbar/Attachments/206/IMG_7263.JPG

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق شهید مفتح، نماینده شرکت تولید نیروی برق حرارتی در استان لرستان: واحد بخار نیروگاه خرم آباد سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد

مسعود مرادی،مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شهید مفتح در مراسم افتتاح بخش گاز نیروگاه خرم آباد که به صورت ویدیوکنفرانس در نوزدهمین هفته پویش هرهفته الف- ب ایران برگزار شد، اظهار داشت: میزان مصرف برق در پیک تابستان در استان لرستان۶۷۰ مگاوات است درحالی که تنها نیروگاه استان‌در شهرستان درود ۷۵ مگاوات ظرفیت دارد و جز نیروگاه های قدیمی و دارای راندمان پایین است.

مرادی با اشاره به اینکه کلنگ احداث نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد در سال ۸۴ به منظور تامین‌برق مطمئن و پایدار در استان لرستان به زمین خورده است، تصریح کرد: این پروژه به دلیل مشکلات موجود در زمینه تامین منابع مالی تا سال ۹۶، در حدود ۳۰ درصد پیشرفت داشت.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید با کارگشایی که توسط صندوق توسعه ملی صورت گرفت، شاهد آن هستیم که دو واحد گاز آن‌ به ظرفیت ۳۲۴ مگاوات راه اندازی میشود.

مرادی خاطرنشان کرد: ظرفیت کل این نیروگاه ۴۸۴ مگاوات شامل دو واحد گاز  ۱۶۲ مگاواتی و یک  واحد بخار۱۶۰ مگاواتی است که مطابق برنامه ریزی انجام شده واحد بخار آن در سال ۱۴۰۰واردمدار می شود.

به گفته این مقام مسئول این نیروگاه با سرمایه گذاری شرکت صبا وابسته به بنیاد مستضعفان، سناوفرآب با عاملیت بانک ملی در استان لرستان احداث شده است.


مشاهده گزارش تصویری خبر