مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی
07/11/1398
مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی به میزبانی شرکت های صنعت آب و برق استان همدان در مسجد مهدیه برگزار شد
http://mofateh.tpph.ir/Lists/akhbar/Attachments/200/res.jpg

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق شهید مفتح، مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی به میزبانی شرکت های صنعت آب و برق استان همدان در مسجد مهدیه برگزار شد. سردار علی شادمانی در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هوایی اظهار داشت: بایدها و نبایدهای انقلاب را باید بشناسیم. شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی رابطه خود را با انقلاب مستحکم کردند. همراهی ما با انقلاب باید از نوع همراهی شهدا باشد.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) افزود: مردم ما در دوران ستم شاهی دغدغه هایی داشتند، هم برای دینشان، هم برای سیاستشان و هم برای زندگی شرافت مندانه خودشان.

چهل و یک سال پیش این کشور توسط یک پادشاه وابسته مدیریت می شد. چپاولگرانی که به نام مستشار هیچ گونه سنخیتی با آرمان های ما نداشتند، ما را اسیر خود کرده بودند و بجای پادشاه این کشور تصمیم می گرفتند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) تصریح کرد: امام عظیم الشأن دغدغه‌های مردم را دید و همچون مجاهدی نستوه پا به میدان گذاشت و این مردم توانستند با رهبری حضرت امام بر رژیم ستمشاهی به پیروزی برسند.

شادمانی در ادامه افزود :ما خدمت می خواهیم، ما مجاهدت می خواهیم، ما فداکاری می خواهیم. باید تلاش کرد و خالصانه به این ملت خدمت کرد.

وی گفت: خداوند متعال، این مردم و این کشور را لایق این پیروزی واین انقلاب دانست و سند این پیروزی، حضور شما در همه صحنه هاست و شما این کارنامه موفق را به نام خود رقم زدید و همین حضور بود که به انقلاب ما عظمت داد.

معاون عملیات سابق ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این امنیت و آرامش بزرگ ترین نعمتی است که به دست آورده ایم و اگر قدر ندانیم به شهدا جفا کرده ایم و امروز وظیفه ما تلاش، خدمت، فداکاری شبانه روزی است و آنگاه شهیدان از ما راضی خواهند بود.

 

شادمانی با طرح سؤالی که آیا انقلاب ما بر مبنای عقلانیت بود یا احساسات ،بیان کرد: رویش های آن بر اساس عقلانیت است. نظیر شهدا که با آگاهی و عقلانیت انقلاب را انتخاب کرده اند و ریزش های آن به احساسات مربوط می شود و این افراد کسانی هستند که الان در جبهه دشمن و مقام نظام اسلامی ایستاده اند. شادمانی مطرح کرد: امروز، حضور مردم در همه عرصه ها ارزشمندتر از جهاد رزمندگان در جبهه هاست و دشمن از حضور مردم هراس دارد و همین جریان فکری شما، انقلاب را حفظ کرده است.

وی در بخشی از سخنان خود به چرایی ترور سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت :

مجاهدت ۴۰ ساله، اخلاص در عمل، انقلابی بودن، ولایت مداری ، مردم دوستی، سرکوبی تروریست ها در منطقه ، تشکیل هسته های مقاومت در کشورهای منطقه دلیل به شهادت رساندن این سردار بزرگ است .

وی افزود ، سردار سلیمانی هم کار دیپلماسی می کرد،هم نظامی و هم پشتیبانی و شکست هایی که این سردار بزرگ بر داعش و رژیم صهیونسیتی تحمیل کرد دلیل به شهادت رساندن سردار دل هاست.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) تصریح کرد: سردار سلیمانی را شهید کردند تا امروز طرح معامله قرن را مطرح کنند .

شادمانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مطرح کرد : امروز ، راه معلوم است . ایران باید قدرتمند شود . دشمن باید قدرت ما را بپذیرد .

وی اضافه کرد : کسی که می خواهد نماینده مردم شود باید به قدرت کشور فکر کند و فقط برای این مردم و این کشور خدمت کند

شادمانی در پایان با تأکید بر اینکه آمریکا باید از منطقه برود اعلام کرد :

امروز به شما قول می دهیم که آمریکا برای ماندن در منطقه باید هزینه بپردازد و آرامش باید از آنها سلب شود.

گفتنی است این مراسم در دومین روز دهه مبارک فجر و با حضور مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی و فرماندهان و پرسنل نظامی و انتظامی استان برگزار شد.

مشاهده گزارش تصویری خبر